Zonnige opening van de Vlootdag.

De traditionele opening van het toeristische vaarseizoen werd met veel reuring op en rond de Zuiderhaven en het Havenplein gevierd. Voor elk wat wils om te zien, te horen en te luisteren. Uiteraard met een nieuwsgierige sliert van standhouders met hun koopwaar, eterij, drankjes en snuisterijen. In de Zuiderhaven ligt een grote vloot van het Varend Erfgoed uitnodigend te blinken in het water. Een bron van economische inkomsten voor Harlingen en omgeving. Een combinatie van nostalgie en ontspanning op het water die de opvarenden weer herinnert aan tijden van vroeger. Natuurlijk wordt deze feestelijke dag ook gevuld met muziek en vrolijke noten. Het muziekkorps Hosanna, Zeeslag, het Abeltasman shantykoor en het Harlinger Zeemanskoor De Skúmkoppen zijn erbij.

Met dik veertig man stond ons koor op een mooie locatie op het trottoir nabij de entree van een grote supermarkt met de afkorting AH. In tegenstelling tot het voorgaande jaar beloofde het nu een zonovergoten dag te worden en Pluvius liet zich met zijn gevulde wolkenvelden niet zien. De Zuiderhaven was daarentegen goed gevuld met langs de kramen flanerend publiek en een deel daarvan bleef uiteraard staan om ons koor te horen en te zien. In drie muzikale blokjes vermaakten we de toehoorders. Het muzikale contrast met ons optreden tijdens het voorjaarsconcert in de rk.kerk op 7 april jl. was groot. Maar het verschil is bekend. Ook het optreden op straat geeft een stukje voldoening en plezier. Het werven van mogelijke nieuwe koorleden is laagdrempelig. En de interactie met het publiek natuurlijk. In de pauzes tussen de optredens even aansteken in het smalle kroegje van Rederij Vooruit voor een natje en een droogje. Ook een bijna vanzelfsprekende service van de rederij. Om klokslag 16.30 uur hadden we weer drie plezierige muzikale blokjes achter de kiezen. De tijd vliegt. Met veel handen werden alle materialen die bij een optreden horen netjes opgeruimd. De kop van ons eerste buitenoptreden in 2024 was er weer af. Op naar het volgende optreden!

Reactie schrijven

Commentaren: 0