Een warme Kerstmarkt in Franeker

Op vrijdag 15 december jl. werd met het aansteken van de verlichting van de grootste kerstboom in Friesland de Kerstmarkt in Franeker geopend. De weersverwachtingen zagen er prima uit voor het weekend. Franeker had dit keer mazzel. Harlingen een week eerder helaas niet. Op zondag de 17e december stond ons koor voor 3 keer een half uur optreden in de planning. Ook op deze dag bleek het weer mee te zitten met zo waar een winters zonnetje. De temperatuur bleef op een acceptabel getal van circa 7-8 graden hangen.  Met een bezetting van 33 koorleden, 3 muzikanten en een dirigent, een redelijke bezetting, gingen we om exact 13.30 uur los met ons eerste blokje.  Er stond meteen publiek tegenover ons die met plezier onze liedjes tot zich namen, drama, vrolijkheid en stemmig. Natuurlijk aan het slot een paar kerstliederen want het is tenslotte wel een kerstmarkt, dus even voor de sfeer. We stonden op een mooie locatie voor het oude stadhuis en werden om het kwartier verblijdt met een spontaan carillon melodietje waar we niet "gestoord" van werden. Na het eerste blokje snel even een bakje of een hapje in de foyer van de Koornbeurs of op de Bredeplaats in de grote partytent proeven van de warme glühwein. Daarna weer door voor het tweede blokje. Al weer  een aandachtig publiek. Tijdens de blokjes werden de mannelijke toehoorders uitgenodigd om op de dinsdagavond tijdens de repetitie van ons koor eens langs te komen in het MFC Het Vierkant in Harlingen.  Nieuwe leden zijn altijd welkom is de boodschap. Na dit succesvolle blokje even weer een korte pauze. Om 15.30 uur gingen we los voor het laatste blokje en sloten een half uur later af met de Kerst medley en We wish you a Merry Christmas.  Mede dankzij het weer een sfeervol en geslaagd kerst optreden. De organisatie was tevreden.  Het koor had ook weer een mooie middag mogen beleven. Het laatste optreden in 2023!  Op naar 2024 want dan gaan we weer nieuwe muzikale avonturen beleven is de bedoeling.

Reactie schrijven

Commentaren: 0