Optreden in Kening State te Franeker

Het monumentale psychiatrische ziekenhuis “Groot Lankum” in Franeker is een van de grootste rijksmonumenten van de provincie Friesland en is in de afgelopen jaren volledig gerestaureerd. Er heeft een herbestemming plaatsgevonden tot de meest hoogwaardige senioren woningen die in dit land voorhanden is. Het complex is in opdracht van ECR (European Care Residence) volledig ingevuld met 70 zelfstandige appartementen van ca. 65 m2. Het luxe woonzorg complex Kening State is van alle gemakken voorzien en geeft een 24/7 zorg service. In dit prachtig gerestaureerde gebouw, opgeleverd in 1928, het vroegere hoofdgebouw van "Groot Lankum" voorheen een van de grootste werkgevers in Franeker in de psychiatrische zorg, mocht ons koor voor de eerste keer een optreden verzorgen. Ook heel bijzonder. Hoewel het in de planning lag om een buitenoptreden te verzorgen werd vanwege de weersverwachting toch besloten om het optreden in de ontmoetingsruimte te doen. Een wijs besluit bleek achteraf. Met een volle zaal werd het een sfeervol en gezellig optreden. De bewoners werden muzikaal meegenomen naar de tijden van weleer, hard werken weinig geld te verdienen, armoede en lief en leed. De tegenstellingen van de gezongen verhalen zijn groot in een van de duurste senioren gebouwen van Nederland. Maar tijden hebben tijden. De bewoners hebben genoten van een mooi optreden van ons koor en de organisatie was ook tevreden. Voor ons koor gaf het weer een stukje voldoening met het verzorgen van een plezierige muzikale middag. Ook deze middag kunnen we weer in onze zak steken!

 

Reactie schrijven

Commentaren: 0