Optreden bij HT zeilrace

De Harlinger Watersport Vereniging organiseerde dit jaar voor de 75e keer de HT zeilrace. Een mijlpaal die wat extra aandacht mag hebben was de gedachte. Tijdens de inschrijving en het palaver aan de vooravond van het evenement was er een " Open schepen route" geregeld. Om wat "reuring" op de kade en rond de havens te krijgen waren het Stedelijke harmonie orkest, Harlinger Zeeslag en ons zeemanskoor gevraagd om de "reuring" muzikaal in te vullen. Ons koor had de locatie van optreden bij de "Open schepen route" aan het begin van de Nieuwe Willemshaven. Tussen de o/s Sittard van de zeekadetten en de m/s Holland. Met een redelijk goed bezet koor kon onze dirigent Sjoerd de Boer omstreeks 18.45 uur los. Met een frisse wind omfloerst met een mager zonnetje werd het eerste muzikale blok naar behoren verwerkt. Helaas weinig toehoorders. In de pauze maar even wat drinken in het Brouwdok. Er was daar weinig vrolijkheid en geen "reuring" in positieve zin. Bij het tweede blok kwamen er gelukkig meer toehoorders en zeilers om even te genieten van de muzikale kwaliteiten van ons koor. Dit laatste blok werd wat opgerekt zodat een derde blokje achterwege kon blijven vanwege de minimale belangstelling. De zon was inmiddels ook verdwenen waardoor het aardig "fris" begon te worden en de werkomstandigheden er niet beter op werden. Oftewel eerder dan in de bedoeling lag de muzikale punt gezet achter het optreden. Jammer voor de organisatie en de inzet van alle muzikanten en zangers dat er zo weinig belangstelling was. Maar als je alles van tevoren weet ............

Reactie schrijven

Commentaren: 0