Optredens en repetities

In vervolg op het nieuwsbericht van 13 april jl. hierbij een korte up date.

Hoewel het corona virus in diverse landen nog menig slachtoffer maakt en nog lang niet op haar hoogtepunt is, gaat het in ons land de goede kant op. Maar we mogen niet te vroeg juichen want nadat de overheid de maatregelen heeft versoepeld steekt het virus links en rechts de kop weer op. Met name bij samenkomst van groepen mensen in binnenruimtes, bij feestjes en in horeca gelegenheden. De afstand van tenminste anderhalve meter schijnt hierbij volgens de wetenschappers van essentieel belang te zijn. Over het dragen van een mondkapje en het effect hiervan zijn de meningen verdeeld. Ook is er op dit moment nog geen anti virus middel tegen het corona virus. Er zijn wereldwijd tenminste 133 bedrijven die zich bezig houden met het ontwikkelen van een anti virus, maar de ontwikkeling hiervan duurt tenminste een jaar volgens de deskundigen. Inmiddels heeft het corona virus in Nederland aan tenminste zesduizend mensen het leven gekost. Volgens de jongste berekeningen zou het aantal werkelijke slachtoffers wel eens tussen de acht en twaalfduizend kunnen zijn. Ondertussen is er een klein deel van de bevolking die denkt dat de corona maatregelen om meerdere redenen niet nodig zijn. Maar of je nu wel of niet voor de corona maatregelen bent, voorlopig zijn we er nog niet van. Onze activiteiten kalender over 2020 krimpt per week wegens het niet doorgaan van optredens. Ook het repeteren is ondanks versoepelingen voor ons koor nog geen haalbare kaart vanwege alle maatregelen die nog wel gelden.

De sociale contacten en de wekelijkse reptities zijn voor velen van ons koor een groot gemis en dat geldt ook voor alle koren en heel veel grote en kleine orkesten in ons land. Maar het is zo als het is. Ongetwijfeld zal het tij keren maar wanneer blijft voorlopig een vraagteken.

Mooier kunnen we het niet maken op dit moment.

Tot zover deze up date.  

Reactie schrijven

Commentaren: 0